ن و القلم وما یسطرون ...

طنزهای یک بنده خدا
 
چه خبره !!!!
ساعت ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/۱/٢۳  

قبول دارم یک کم تنبل شده ام. تازه نمی دانید درصد اشتباهات تایپی ام چقدر بالا رفته ! راستش سرم هم دیگر زیاد درد نمی کند .خنده دار اینکه یک ماه تمام از این دکتر به آن دکتر رفتم ، 3/2 دفترچه ام را سیاه کردم ، تمام داروخانه چی ها را پولدار کردم و دست آخر درست وقتی با همه ی این کوفت و زهر مارها خداحافظی کردم و بوسیدمشان و گذاشتمشان کنار ، حالم خوب شد ! گرچه به قول یک ضرب المثل ترکی شاید نور آخر شمعه !

بگذریم ... چند وقتی بود کمتر خبرها را پیگیری می کردم و در نتیجه کمتر حرص می خوردم و می خندیدم ! اما واقعا ما چند روز نبودیم ، مملکت چه خبر بوده ها !چند تا مطلب مثل حناق تو گلویم گیر کرده ، همینطوری قاطی پاتی می گویم ، شما به این مریض در شرف شفا یا موت ! زیاد سخت نگیرید !

 

*

ملوانهای متجاوز نامرد انگلیسی کثیف را که گرفتیم ، مهلت 48 ساعته عمو بلر تمام نشده رافت اسلامی امان گل کرد و شخص دوم مملکتمان را فرستادیم جهت عرض ارادت و نشان دادن حسن نیت و اخلاق اسلامی امان !

ملوانهای زبل متجاوز بعد از گرفتن کت و شلوار هاکوپیان و گز اعلا و پول بلیط هواپیما و عرض ارادت محمود خان به خانه شان رسیدند ، یکهو یَک لگد زدند زیر بادیه و شدند گاو نه من شیر ده !

ما ماندیم و این هوا غرور ملی و قربان صدقه رفتن دست و پای بلورین خودمان و کف زدن و کف کردن برای خودمان و تایید کردن حرفهای خودمان و محکوم کردن حرفهایی که همه ی دنیا باور کرده بودند ، جز خودمان !

حالا کی آمد گفت که حیف تعطیل بودبم و الا به او یاد می دادیم چه و چه ! و کی گفت که منتظر تجاوز آنها بودم و می خواستند برایم تابوت بسازند و کی 200 هزار پوند پول زد به جیب و کی پول گزها و پسته ها و کت و شلوارها و آبروی رفته را حساب کرد ، بماند !

*

روزنامه همشهری نوشته بود : از جیرفت بین 600 هزار تا یک ملیون قطعه برده اند که سازمان میراث فرهنگی موفق به بازگرداندن 154 قطعه شده ! خسته نباشید برادران ، طیب الله !

باز هم نوشته بود ارزش این قطعات حدود سی میلیارد دلار است ! بعدش هم نوشته بود که کل بودجه مملکت امسال 20 میلیارد دلار بوده !

ولی ننوشته بود که آخه برادر من ! مگر ما همین چهار تا تیر و تخته ای که داریم را قدر می دانیم که ... ولی خوشم می آید زرنگند ، مثل طالبان احمق نیستند که با یک بمب همه چیز را فرستاد هوا و فاتحه ! با پنبه سر می برند . آب می فرستند زیر خوابگاه کوروش ، مترو را می فرستند زیر چهار باغ ، جلوی مقبره فردوسی ، دکل می زنند به این بزرگی ، ریل قطار را از بیخ گوش بیستون رد می کنند ، توی تخت جمشید حجاری مجدد انجام می دهند ... می بینید چقدر تمیس ! کار می کنند ؟!

تازه آنوقت می خواهند آنقدر هتل 5 ستاره بسازند که نتوانیم بشماریم ! ( راستی برای کی ؟ احتمالا برای مسافران قطار بیستون ، مترو اصفهان و ماهی های سیوند !)

خودمانیم عجب گل و بلبل خانه ای داریم ها !

*

گفته اند با توجه به تحریمهای جدید احتمالا چهار چرخ محصول یوم اللهی مان می رود روی هوا ! حاج آقا ! واقعا خسته نباشید . بله ، ال 90 هم توی تحریمه ! حالا بیایید با تولیداتمان دشمنان را بترسانیم ! (هوووووووووووو ! نترسیدند ؟ می ترسند ان شاءالله !)

*

گفتند به چرخه سوخت هسته ای رسیدیم . خوشحال شدیم ، مخصوصا آنوقت که فهمیدیم مثل پارسال تمام افتخارات 20 و 30 ساله ، به تمام مصادره شد به نفع ... زرنگی ؟ اسمشو نمی گم !! باقی هم پشم !

چه خبر است اینجا . یکی بیاد منو بگیره !

*

به سلامتی سی دی اخراجی ها هم به شبکه توزیع پیوست . خب جناب ده نمکی عزیز ! گهی پشت بر زین ، گهی زین به پشت . یا یک همچین چیزهایی ! یادته جنابعالی با تکیه به همین شبکه زیرزمینی توانستی فقر و فحشایت را نشان مردم بدهی ؟ ها ! چیه ؟ آن وقتها خوب بود ، حالا اخ ؟!

برای این کارگردان نابغه  که در فقر و فحشا از یک نما بندی ساده عاجز بود و حالا در عرض دو سه سال سینمایی کولاک رکورد شکن با میزانسن های پیچیده و کادر بندی ها و حرکت دوربین های محیر العقول می سازد ، آرزوی پیشرفت های صاعقه آسا تری داریم . اینطوری که ین بنده خدا پیش می رود تا سال دیگر اسپیلبرگ باید برای دیدار ایشان وقت قبلی بگیرد !

بابا تو دیگه کی هستی !

*

راستی ! به یک چیز دقت کرده اید ؟ اگر می خواهید انسان خوشبختی باشید ، یا لا اقل فکر کنید که خوشبختید ، بروید حرفهای مسئولان دولتی را بخوانید . در هر جا و هر زمان ! از نظر این بندگان خدا ، ما همیشه در بهترین وضعیت هستیم ، همیشه در حال پیشرفتیم ،همیشه جزء چند کشور دنیا در مورد موضوع مربوطه هستیم ، همیشه نرخ تورممان پایین است ، همیشه بیکاری مان کم شده است ، همیشه هوا خوب است ، همیشه سطح رفاهمان بالا رفته ، همیشه حقوق کارمندها بالا رفته ، همیشه پولداریم ، همیشه بیداریم ، همیشه هوشیاریم ، همیشه مقتدریم ، همیشه جلوییم ، همیشه اولیم ، همیشه خوبیم ، نازیم ، جیگریم ، راستگوییم ، با ایمانیم ، صادقیم و ... ( کف کردم !)

ولی شوربختانه ما رعایای ناشکر همیشه گرسنه ایم ، همیشه شاکی ایم ، همیشه سطح درآمدمان پایین تر می رود ، همیشه ... ( بسه خودتان بقیه اش را می دانید !)

حالا یک سوال : آیا خدای نکرده مسئولان محترم دارند به ما دروغ می گویند و مدام در حال توجیه کردن خرابکاریهایشان هستند یا ما توی توهمیم و از این فکرهای بد بد می کنیم و در واقع اصلا خبری نیست ؟!)

*

در آمد اوقاف صرف مراسم محرم و صفر می شود !( 100هزار ملک با ارزش40تا 50هزار میلیارد تومان !)

 

رشد 9 درصدی طلاق و کاهش 3 درصدی ازدواج درسال 85! ( مبارک رفیقمان با صندوق شان !!!)

 

معلمان همدان همچنان در بازداشت هستند ! ( حالا کی به بچه های مردم درس بدهد ؟!)

 

کوچ اجباری طراحان فرش به چین ! ( فردا فرش چینی می آید تخته ای 10 هزار تومان ، آنوقت مسئولان هم می گویند فرش چینی نخرید مریض می شوید !)

 

تردید در تغییر ساعت ! (....!!!!!!!!!!!!)