ن و القلم وما یسطرون ...

طنزهای یک بنده خدا
 
حرف بيش از حد مزن جان ! تا شوی ارشاد ٬ شاد !!
ساعت ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٢/۱٢  

اما بشنوید از وزارت فخیمه معارف . از آن روزی که میرزا حسین خان صفار هرندی نشست پشت میزآشیخ احمد آقای مسجد جامعی ، اوضاع همین طوری درهم برهم و شلوغ پلوغ شده و باری همهمه ای ایست اینجا . قربانت گردم ، معلوم نیست که اصلا این جماعت مدعی اینطرفی و آنطرفی چه می گویند . یکیشان موکدا عرض داشته که برای حفظ بیضه اسلام ! حفظ مقام میرزا حسین خان –حفظه ا... تعالی - تا ابدالعمر واجب  می باشد و هر که بر این حکم مخالفت کند ، الساعه حکم محارب امام زمان – نعوذبالله – را دارد . هنوز کلام این یکی تمام نشده آن دیگری فریاد بر می آورد که ای جماعت چه نشسته اید که در مملکت دموقراسی همه باد هوا شد و الساعه کار همه مان ساخته است و چه و چه . خلاصه اینجا داد و قالی  است بیا و ببین . بنده احقر ، خود از لسان مطمئنه یکی از دوستان نزدیک به محافل مخفیه شنیدم که قرار است  تعدای کتاب که می گویند دچار اشکال در شرع انور هستند ، نام جدید بگذارند .

یکی دو تا از این کتابهای کذا که ما شنیده ایم ، این هایند :

نام کتاب « شاهنامه » تغییر خواهد نمود به « ولایت نامه !»

کتاب « نان و شراب » را مسمی به نام « نان وپنیر ونوشابه » می کنند !

اسم « شازده کوچولو » هم می شود « آقازاده کوچولو » . والله اعلم !

شنیده شده که این کلمه مذموم « می » هم  در اشعار حافظ و مولانا به «نی» تغییر می کند . از حکمتش پرسیدیم ، گفتند « نی » را برای آبمیوه های بهداشتی و نوشابه استفاده می کنند و ما منظور اصلی مان همین موارد است ، ولی چون از بخت بد این کلمه ها در وزن درست در نمی آمدند ، پولتیک زده ، از صنعت غربیه « هرمنوتیق » استفاده کرده ایم. خدا خودش ختم به خیر کند !

 

*

ديروز سالگرد گل آقا - قب - بود . حرف دل زياد است درباره آن نازنين ازدست رفته ولی مقال و مجالی ديگر می طلبد . ان شاء الله بعدا . خدايش رحمت کند .

*

هفته نامه گل آقا هم در سالگرد مرحوم صابری و به ياد ايشان منتشر شد .  نوستالژی هفته نامه ! دوباره ما را می برد به آن سالها و ... بگذريم .