ن و القلم وما یسطرون ...

طنزهای یک بنده خدا
 
با افتخار به خانم انوشه انصاری ۲۰ ملیون دلاری ، چند تا بربری به شما می دهند ؟
ساعت ۱٢:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٦/٢٦  

 

انوشه انصاری کیست ؟ اولین فضانورد ایرانی ؟ اولین زن فضانورد ایرانی ؟ چهارمین توریست فضانورد ؟ افتخار ما ایرانی ها ؟ پزعالی ما با جیبهای خالی ؟ بله ! همه اینها است این خانم انصاری !

فعلا دور دور این خانم است . از اینترنت و تلویزیون و روزنامه  بگیر تا حتی حرف های صد تا یک غاز توی تاکسی ها ! این خانم محترم که از یازده سالگی مملکت گل و بلبل ما را ترک کرده و رفته به شهر فرنگ ، البته هنوز تعلقات خودش را به کشورش از یاد نبره است و پرچم ایران را به بازویش چسبانده و آره دیگه ...

اما نکته ای که در این میان کاملا مشهود است این است که ظاهرا ما خیلی خوش به حالمان شده است و کلی قند در دلمان برای پرواز خانم هموطنمان آب می کنیم . بعضی ها مان فضانوردی او را از نشانه های قدرت دولت مهرورز و بعضی های دیگرمان از این پرواز برای ضایع کردن جمهوری اسلامی استفاده می کنیم که اگر اینجا بود باید از شوهرش رضایت نامه می آورد و به جرم بد حجابی دستگیر می شد و چه و چه !

خلاصه به هر صورتی که هست این خانم تبدیل به قهرمان دلهای ما ایرانی ها شده است و انگاری بدجوری دارد خلاءهای روح زخم خورده مان را پرمی کند !

اما سوالی که در این میان وجود دارد این است : آیا ارزشش را دارد ؟

آیا واقعا این نکته به ذهن هیچ کداممان خطور نکرده است که این خانم به اتکای 20 ملیون دلارش است که دارد به فضا می رود و نه به خاطر ارزشهای علمی  و یا قابلیتهای ویژه اش در فضانوردی ؟ شاید هم هر وقت این فکر مزاحم به مخیله مان خطور می کند ، خودمان را به آن راه می زنیم که : بابا حیف است یکی از افتخارات ملی ، میهنیمان همین طوری الکی و کشکی مالیده شود ! خون ایرانیمان به جوش می آید و فریاد زنده باد ایرانی سر می دهیم !

و همه ی این افتخارات برای کشوری است که هنوز از غارهایش آدم کشف می شود ! کشوری که کلی آدم بیکار و زیر خط مطلق فقر دارد .(راستی تازه فهمیده ام که بنده هم به سلامتی ، زیر خط مطلق فقر به سر می برم و البته انرژی هسته ای هم حق مسلمم است ! ) و همه اینها در کشوری اتفاق می افتد که هر سال هزاران نفر سرمایه باارزش انسانی را دو دستی تقدیم آنها می کند و آنها هم با افتخار تمام این تفاله های افتخار را به ما تقدیم می کنند . و چه بخشنده اند !

شما فکر می کنید بیست ملیون دلار چند تومان می شود ؟! نه ! اشتباه نکند . من پول او را نمی خواهم ولی این حق را هم دارم که افتخاراتم را خرج هر کسی نکنم . انوشه انصاری به فضا می رود و این فقط می تواند یک اتفاق مهم برای خود این خانم باشد و در نهایت ، شوهر و بچه هایش ! همین !

راستی سوالی دارم : با اینهمه افتخار اولین فضانورد زن ایرانی و چهارمین توریست فضایی جهان ، چند تا بربری به شما می دهند ؟