با افتخار به خانم انوشه انصاری ۲۰ ملیون دلاری ، چند تا بربری به شما می دهند ؟

4h215c5.jpg

 

انوشه انصاری کیست ؟ اولین فضانورد ایرانی ؟ اولین زن فضانورد ایرانی ؟ چهارمین توریست فضانورد ؟ افتخار ما ایرانی ها ؟ پزعالی ما با جیبهای خالی ؟ بله ! همه اینها است این خانم انصاری !

فعلا دور دور این خانم است . از اینترنت و تلویزیون و روزنامه  بگیر تا حتی حرف های صد تا یک غاز توی تاکسی ها ! این خانم محترم که از یازده سالگی مملکت گل و بلبل ما را ترک کرده و رفته به شهر فرنگ ، البته هنوز تعلقات خودش را به کشورش از یاد نبره است و پرچم ایران را به بازویش چسبانده و آره دیگه ...

اما نکته ای که در این میان کاملا مشهود است این است که ظاهرا ما خیلی خوش به حالمان شده است و کلی قند در دلمان برای پرواز خانم هموطنمان آب می کنیم . بعضی ها مان فضانوردی او را از نشانه های قدرت دولت مهرورز و بعضی های دیگرمان از این پرواز برای ضایع کردن جمهوری اسلامی استفاده می کنیم که اگر اینجا بود باید از شوهرش رضایت نامه می آورد و به جرم بد حجابی دستگیر می شد و چه و چه !

خلاصه به هر صورتی که هست این خانم تبدیل به قهرمان دلهای ما ایرانی ها شده است و انگاری بدجوری دارد خلاءهای روح زخم خورده مان را پرمی کند !

اما سوالی که در این میان وجود دارد این است : آیا ارزشش را دارد ؟

آیا واقعا این نکته به ذهن هیچ کداممان خطور نکرده است که این خانم به اتکای 20 ملیون دلارش است که دارد به فضا می رود و نه به خاطر ارزشهای علمی  و یا قابلیتهای ویژه اش در فضانوردی ؟ شاید هم هر وقت این فکر مزاحم به مخیله مان خطور می کند ، خودمان را به آن راه می زنیم که : بابا حیف است یکی از افتخارات ملی ، میهنیمان همین طوری الکی و کشکی مالیده شود ! خون ایرانیمان به جوش می آید و فریاد زنده باد ایرانی سر می دهیم !

و همه ی این افتخارات برای کشوری است که هنوز از غارهایش آدم کشف می شود ! کشوری که کلی آدم بیکار و زیر خط مطلق فقر دارد .(راستی تازه فهمیده ام که بنده هم به سلامتی ، زیر خط مطلق فقر به سر می برم و البته انرژی هسته ای هم حق مسلمم است ! ) و همه اینها در کشوری اتفاق می افتد که هر سال هزاران نفر سرمایه باارزش انسانی را دو دستی تقدیم آنها می کند و آنها هم با افتخار تمام این تفاله های افتخار را به ما تقدیم می کنند . و چه بخشنده اند !

شما فکر می کنید بیست ملیون دلار چند تومان می شود ؟! نه ! اشتباه نکند . من پول او را نمی خواهم ولی این حق را هم دارم که افتخاراتم را خرج هر کسی نکنم . انوشه انصاری به فضا می رود و این فقط می تواند یک اتفاق مهم برای خود این خانم باشد و در نهایت ، شوهر و بچه هایش ! همین !

راستی سوالی دارم : با اینهمه افتخار اولین فضانورد زن ایرانی و چهارمین توریست فضایی جهان ، چند تا بربری به شما می دهند ؟

/ 7 نظر / 12 بازدید
ساناز

سلام . والا بير تا هم نمی دهند .چه برسد به چند تا .

الهام

مگر قرار هست هر کسی تو دنيا هر کاری کرد به شما اين وسط بربری برسه؟ مگه قراره بابت همه چيز تو دنيا سودی به شما برسه؟ مگه هزاران محقق ايرانی خارج از کشور که افتخار من ايرانی هستند قراره پول تو جيب من بريزند؟ ببخشيد من فکر ميکنم حالا که يه پول داری پيدا شده ميخواد با پولش کاری رو که دوست داره و دلش ميخواد انجام بده و چون اون يه ايرانيه حالا همه غيرتی شديم که چرا پولشو فلان جا و يا بهمان جا خرج نکرده. خودخواهانه ميخواهيم تو بوق و کرنا بزنيم که ما بهتر ميدونستيم اون بايد با پولش چکار ميکرد. حالا اگه همين خانوم مثلا آمريکايی بود مشکلی نداشت ولی چون ايرانيه دوباره رگ ايرانی بودنومن گل کرده و دنبال نون بربری خودمون ميگرديم اين وسط. واقعا که !

رضا

حسادت آدم ها پايانی نداره ماشالله.

عبدا... مقدمی

يکی به من حسود بگه آن موقع که کاوشگر مريخ ژيما را دو مهندس ايرانی ساختند چرا اينقدر افتخار از جانب ما صادر نشد ؟!!!

الهام

ميدونی دوست عزيز ميخواهم بدونم اگه شما به اون محقق و پژوهشگر ايرانی افتخار کنی بهت بربری ميدهند يا نه ؟ قرار نيست اگر يه دفعه يه خانم ايرانی به فضا رفت و ما بهش افتخار کرديم شما فکر کنی به ديگران افتخار نکرديم؟؟؟!!! چرا ؟ چون اين خانم به کمک پولش رفته اينقدر به همه بر خورده؟ دوست عزيز اين خانم چند سال به عنوان موفق ترين زن ثروت مند جهان که زير ۴۰ سال داشت انتخاب شده. مگه همون پولشو با دزدی به دست آورده.؟؟؟ چون من و شما پول نداریم چرا باید سعی کنیم دیگران رو حقیر کنیم؟ من افتخار ميکنم به اينکه زنی چنان در خواسته اش مصمم بوده که حالا به اينجا رسيده !! خوشحالم از اينکه تونسته به خواسته اش برسه و مطمئن هستم حتما تو زندگيش عرضه و لياقت داشته که به اينجا رسيده.

الهام

ميتونسته با اين پولش بره ديسکو راه بندازه اونوقت صدای شما هم در نميومد !! اگه ما تو کشورمون عرضه نداريم از پژوهشگران موفق کشورمون تقدير کنيم چرا بايد ديگران رو لگد مال کنيم؟ چرا بايد فکر کنيم ايشون فقط به قدرت پولش رفته؟ چرا تمام سعی ايشون رو برای رسيدن به خواسته اش ناديده بگيريم؟ ميدونی مشگل من با اين پستت چی بود؟ اينه که شايد ايشون اصلا کار خاصی نکرده ولی چرا بايد فکر کنيم که از موفقيت ديگران يا افتخار ما به موفقيت ديگران بايد به قول شما به دست ما نون بربری برسه؟ مگه با کار محققان ايرانی ميرسه؟ مگه فرضا اگر تيمهای ورزشی ما مقام ميارند و ما شادی ميکنيم به ما نون بربری ميرسه؟؟ نه دوست عزيز من اصلا نميتونم با افکار شما موافق باشم

ساغز

آقا بربری برای معده ما بده... می شه با سنگک محک بزنين؟ جدا از شوخی، راست می گی... اين پوچ گرايی و پوچ بینی بد جاهايی سر بلند می کنه...