آزادی اندیشه / بدون پیاز نمی شه !

یک )

جشنواره هم تمام شد ، با همه حال و حولهاش و با همه شب نشینی ها و آشنایی ها و شماره رد و بدل کردنها و رفیق شدنها – با رعایت حد شرعی !- و اضطرابها . از همه کسانی که برنده شدنم را تبریک گفتند و یا خواستند بگویند ، ممنونم . مطمئنم چیزی که می ماند همین رفاقتها و دوستی هاست . باور کنید غیر از آن هیچی نمی ماند ، حتی سکه ها ! چون به محض اینکه به دست برنده ها می رسد ، سه سوت آب می شود و ...

دو )

بنده ی خدایی ، این بنده ی خدا را به بازی 5 تایی یلدا دعوت کرده بود . وا... اولش که کامنت را خواندم ، اصلا نمی دانستم که یلدا بازی چیست . گر چه همین الان هم ، همچین درست و حسابی از قضایا خبر ندارم . ولی به هر حال من هم همین جا 5 تا مورد خصوصی خودم را می نویسم ، اگر اهمیتی داشته باشد :

1)      از ماهی بدم می آید و الان که دارم اینها را می نویسم ، نهار ماهی داریم . من در حال حاضر رسما عزا دارم !

2)   یک زمانی هر جا که تکه ی روزنامه یا مجله یا کتاب پیدا می کردم ، مثل خوره ها جمع می کردم ، حتی از لای و لجن جویها ! خر پشته خانه همیشه بوی لجن کتابهای مرا می داد !

3)   در زندگی ام شکست عاطفی داشته ام ولی شکستهای من مقدمه پیروزی بوده و خودم خبر نداشتم ! در مدت این شکستهای کذایی ، پیاده روی زیر باران ، گوش دادن نوار خالی ! ، تنهایی به مقاصد نامعلوم سفر کردن ( به معنی اخص کلمه ! ساعت 10.5 تصمیم گرفتم از خانه بزنم بیرون . ساعت 11 ساکم را بستم و در میان بهت خانواده را افتادم . ساعت 12.5 اولین اتوبوسی که جلوی پایم ترمز کرد را سوار شدم و توی رشت پیاده شدم (ساعت 4.5 صبح ) یک ساعتی آنجا بودم ، هواشرجی بود ، بدم آمد . سوار یک مینی بوس که گوشه ی خیابان نگه داشته بود شدم . وقتی پیاده شدم ، فهمیدم توی چالوسم ! دو روز توی چالوس چرخیدم . روز دوم وقتی توی خیابان گل چرخ ! می زدم یک اتوبوس را دیدم که مسافر می زند . سوار شدم و وقتی رسیدم فهمیدم که آنجا کرج است !) گشتن لای آشغالها ! , ریش گذاشتن به مدت یک چله ! و ... ( اصغر عالی زاده آمارش را بهتر دارد !) داشتم .

4)   ده ، یازده سال پیش همه ی آرزویم این بود که اسمم در ستون « نامه هایتان رسید » مجله ای چاپ شود ! تا پیش فک وفامیل کلاس بگذارم .هشت سال پیش دفتر شعرهای بند تنبانی ام را بردم به دفتر نشریه محلیی در ورامین . آنها هم دفترم را گرفتند و هیچ وقت چاپش نکردند ، نامردها ! خیلی خورد توی ذوقم . قضیه کلاس گذاشتن در فامیل و مخصوصا پیش اون ! مالیده شد . اما مضحک است که امروز بیشترین سعی ام این است که فک و فامیلها جایی اسم مرا نبینند !

5)   یک رمان هم نوشته ام . اسمش را گذاشته بودم : پاییز تنها . وای اگر ادامه داده بودم ، احتمالا امروز دست نسرین ثامنی و فهیمه رحیمی را از پشت بسته بودم ! البته سالهاست که از سرنوشت این رمان اشک انگیزِ عشقی ، جنایی اطلاعی ندارم .

سه )

 4icp84h.jpg

     ا فکر می کنید این بنده ی خدا کیه؟*

/ 8 نظر / 7 بازدید
نادر

سلام. آقا ما دلمان سوخت که تولد ر ا از دست داديم و نشد که بياييم! اما حضور مقتدرانه شما را در تالار انديشه ديديم و از اين بابت تبريک صميمانه عرض می کنيم. منتها فرصت نشد که کمی با هم گپ بزنيم. منتظر رمانتان هم خواهيم بود!

مسعود

سلام تبريک نمی گم بهت چون صد دفعه قبل از اين ديدمت و گفتم فقط لطف کن ارتباط به آزادی انديشه و پياز رو البته در چهارچوب موازين اخلاقی باز ترش کن

ساره گودرزی

سلام شما که عادت ندارید به من سر بزنید،‌اما خوب به رسم ادب مزاحم شدم ... منم الکی الکی وارد شدم دوست داشتید سر بزنید.

سوسن جعفری

ممنون که نوشتين! اين آقا هم خيلی شبيه ... هستش! نه؟! البته هيکلش که ... بگم شبيه کيه؟! می‌ترسم دعوا راه بيوفته حوصله ندارم ... از خانوم گلنسا هم خجالت می‌کشم دوباهر دعوا شروع کنم! همين! نگار جونی رو هم ببوسين! راستی! بنده خدا يه اسم خوکشل داره ها!

پیمان

بابا تبريک ماراهم پذيرا باشيد.راستی آقای مقدمی من دست به نثرم خوبه چی کار کنم تامنم بشم جزاونها که ديگه منتظر ديدن اسمشون تو روزنامه نباشن؟ اميدوارم موفقيتهات هرروزبيشترازديروز باشه تا نگار بيشترازقبل به باباش افتخار کنه.راستی عيد همه مبارک.تبريک بابات اعدام صدام

مصطفا

سلام آًقا شما هم رفتين جزو مظنونين ما! دلتنگ ديداريم

علی صفوی

سلام عزيزم . هرچند هر روز تقریباً همديگررو ميبينيم ولی اين نوعش هم عالمی داره.مطالبت باحاله. نگار خوشگله رو ببوس

مصطفا

سلام دوباره آقا ما شمارا دعوت کرديم ميخواين بياين ميخواين بياين!