بچه ی تهران بودن یا نبودن، مسئله این است !

بچه ی تهران بودن یا نبودن ، مسئله این است . باور بفرمایید ! آقا ! ما که دهاتی ، اما شما بچه های اصیل تهران چرا هیچ کاری نکردید ؟ مگر ندیدید که به شهرتان ، وطنتان ، خاکتان ، وجودتان و خیلی چیزهای دیگرتان توهین شده است ؟ ای بابا ! وقتی که به قول دوستی ، رضا عیب می جمله بگفته است و هنرش هیچ نگفت ، خب شما بفرمایید . اینقدر نمی فرمایید تا ما دهاتی ها پا توی کفش شما عزیزان بکنیم و از تهران عزیز ِ مخوف دفاع کنیم . به هر صورت بنده در راستای دیدن هنرهای تهران بزرگ ، لیست افتخارات این شهر را نوشته ام ، شما هم تکمیلش کنید !

1)اولین هنر این شهر زیبا ، جاذبه ی درونی و غیر قابل وصف آن است ، به طوری که هر عزیز شهرستانی به محض پا گذاشتن در آن ، احساس می کند جد اندر جد تهرانی بوده است .

2) سابقه ی درخشان تاریخی این شهرغیر قابل انکار است . فکرش را بکنید از روزی که تهران پایتخت ایران شده است ، همین طوری دارد به سرزمینهای مملکتمان اضافه می شود ، به چه ماهی ! از فتوحات سردمدارانش هم که چی بگم ، ننه !

3 ) علاقه ی این شهر به فرهنگ به قدریست که به محض ورود یک عدد شهرستانی محترم بعد از این ، فرهنگ آن بیچاره را می خورد ، یه آبم روش !

4 ) توی تلویزیون می گویند شهر اخلاق است ، پر از نور است ، شب از آن دور است ، لامصب ! ( نخندید ، عقده ای بازی در نیاورید و باور کنید )

5 ) درست است که همیشه از شدت دود و کثافت ، شکل لندن قرن هجدهم است ولی چهره ی درونی و باطنی آن زیبا ، شفاف ، رویایی ، باحال ، مهربان ، خونگرم ، جیگر و ... است . ( اینها را مجریان رادیو می گویند !)

6 ) تنها شهر در جهان است که احتمال دیدن دوباره ی کسی را که امروز در خیابان دیده اید در تمام عمر، یک در میلیارد است .

7 ) هیچ خراب شده ای در جهان نیست که اگر کسی در خیابان در حال احتضار باشد ، هیچ کس به او محل سگ نمی گذارد تا بمیرد ، مگر در همین تهران خودمان !

8 ) قهرمان های بی ادعای ِ ادعا و خالی بندی با رکوردهای جهانی در همین شهر زندگی می کنند .

9 ) جوانان غیرتمند این شهر، با همکاری دانشگاه آزاد تمام کوره دهاتهای مملکت را آباد کرده اند .

10) در ندارد و این برای « بچه تهرانهای » بند اول عالی است .

11 ) پیکر ندارد ولی تا دلت بخواهد پیکره دارد ، به چه ماهی !

12 ) بقیه اش را شما بگویید ...

 

/ 6 نظر / 17 بازدید
راز راه

طلوع شادی ها و غروب غم هايت را آرزومندم

راز راه

وبلاگ قشنگی داری هميشه خوب و خوش و موفق باشی

حميد

سلام بر تو و طلوع شادی‌ها و غروب غم‌ها و شام‌گاه دل‌تنگی‌ها و سحرگاه دل‌گشادی‌ها و ظهر خواب‌آلوده‌ی اواخر اولين ماه پاييز دل‌انگيز که پادشاه فصل‌ها برای شاعران است و به‌ترين موسم عاشقان دل‌شکسته و حزين و با آرزوی به‌ترين چيزها و شادکامی‌ها و خوشبختی و دوری از بدبختی و بی‌چارگی و از اين صوبتا! ايلده من تازه از داهات اومده‌م تهران و نمی‌تونم درباره‌ش نظر بدم!!! در زمن(!): وبلاگ قشنگی داری! (مثل چشمات البته به چشم برادری!!)

شرق شناس

سلام سطح آگاهی عمومی را در تهران به نسبت تا ساير شهرها چگونه می‌بينی؟ از راه مطالعه نه احساسات. مثلا میزان رای‌ها در تهران و شهرستانها چگونه بوده است؟ اگر کسی آگاهی بالايی داشته باشد وقتی به تهران بيايد هويت خود را گم نمی‌کند. هر چند که هویت شخص آگاه به مکانش نيست به درونش است.

پيمان

هیچ فقیری ،بدبختی ،بیچاره ایی مادرمرده ایی ندارد ولی نمیدانم چرا برنامه ی جشن رمضان برای کمک به آنها با اوتوبوس هم به دوره گردی اوفتاده. وقتی ازیک تهرانی آدرسی میپرسی برای اینکه لونرود تهرانی نیست میگوید وای هرروزهزارتا بلواروخیابون به تهرون اضافه میکنن،عزیزجون نمیدونم.این که خوب است بسیاربوده که آدرس اشتباهی داده اند. بااینکه رهبرمعظم انقلاب ورئیس جمهوروتعدادی ازآیات عظام،وبسیاری ازبهترین پلیس مخفی ها آنجا هستند ولی ..........خودتان میدانید. تهرانی های عزیز وقتی از مرزهای شهرشان خارج شدند حالا به هرجا تمام زورشان رو میزنند تا بگویند که ازتهران آمدند ندیدبدیدها. تهران اصلا دست فروش ومعتادوفالگیرندارد.

سوگلی

من دوسش دارم ولی ... نه به خاطر اينکه خيلی همه چيش تکه توی دنيا که منم می دونم که نيست! شايد به اين خاطر که اولين جاييه توی دنيا که ديدم و سال ها توش زندگی کردم .... و از ديوار های کاه گليش حتی کلی خاطره دارم!